صفحه اصلی / سبک‌های دکوراسیون داخلی

زمان مطالعه : 9 دقیقه

سبک‌های دکوراسیون داخلی

سبک‌های دکوراسیون داخلی

سبک‌های دکوراسیون داخلی یکی از مهمترین بخش های هنر معماری و دکوراسیون داخلی خانه هاست که نیازمند توجه و دقت بالاست.

امروزه زیباسازی فضای داخل خانه‌ها بیش از هر زمان دیگری اهمیت پیدا کرده است که حتما باید برای آن برنامه‌ریزی لازم را انجام دهید. سبک‌ های دکوراسیون داخلی بسیار متنوع هستند که از بین‌ آن‌ها می‌توان بر اساس سلیقه شخصی، دکوراسیون مورد نظر را ایجاد کرد. ذکر این نکته ضروری است که هر سبک دارای ویژگی‌های مشخص به خود است و از عناصر مختلفی در آن استفاده شده است. برای اینکه درک بهتری از این موضوع داشته باشید، بهتر است که این مطلب از وب‌سایت مجموعه جنرال کابین را تا انتها مطالعه کنید.

سبک‌های دکوراسیون داخلی مدرن

امروزه طرح‌های بسیار زیادی در خانه‌ها قابل اجرا است که می‌توانید به صورت ویژه از آن بهره ببرید. یکی از بهترین انواع طرح‌ها، دکوراسیون داخلی مدرن است. شما این امکان را خواهید داشت که با استفاده از دکوراسیون مدرن، یک محیط متفاوت و زیبا را خلق نمایید. در داخل این سبک می‌توان استفاده از شیشه و استیل را به وفور مشاهده کرد. همچنین اکثر وسایل خانه نیز دارای شکل ساده‌ای هستند که این مورد از مشخصات آن به حساب می‌آید. برای اینکه بتوانید یک خانه مدرن و شیک داشته باشید، مسلما این سبک می‌تواند بسیار عالی و شگفت‌انگیز باشد.

تجربه این موضوع را اثبات کرده است که در بین سبک‌های دکوراسیون داخلی،‌ این سبک از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. صاف و صیقلی بودن وسایل از مهم‌ترین مشخصاتی است که می‌توان به آن دقت کرد. معمولا در انتخاب مبلمان نیز می‌توان این موضوع را به خوبی مشاهده کرد پس حتما در این راستا از مبل‌هایی با سبک ساده بهره ببرید. معمولا خط و خطوط خانه نیز در این سبک بسیار ساده هستند که یک حالت خط‌کشی شده به خانه شما می‌دهند. چنانچه دوست دارید یک خانه شیک و امروزی داشته باشید، مسلما سبک مدرن می‌تواند یک انتخاب جذاب برای شما باشد.

بررسی سبک دکوراسیون مینیمال

یکی از مهم‌ترین نکاتی که باید درباره سبک دکوراسیون مینیمال در نظر بگیرید این است که سادگی در همه بخش‌های آن دیده می‌شود. در واقع می‌توان این‌گونه بیان کرد که سبک مینیمال حتی از سبک مدرن هم ساده‌تر است که به همین علت افراد زیادی به دنبال آن هستند. در این سبک تمامی عناصر اضافی از محیط حذف می‌شوند و فقط وسایل ضروری باقی می‌مانند. یکی از مهم‌ترین ویژگی‌هایی که در دکوراسیون مینیمال وجود دارد، استفاده از تضاد رنگ‌ها است. معمولا در این روش رنگ‌های متضادی همچون سیاه و سفید در کنار یکدیگر قرار می‌گیرند که همین امر باعث ایجاد جذابیت بصری می‌شود.

با توجه به اینکه سبک‌های دکوراسیون داخلی تعداد زیادی دارند، بهتر است که برای برخورداری از نمونه‌های ساده از این سبک بهره بگیرید. به‌طور کلی در این دکوراسیون وسایل‌هایی که زرق و برق دارند استفاده نمی‌شوند و اکثر طرح‌ها به صورت مات هستند. با توجه به ویژگی‌های خاصی که برای شما نام برده شد، همیشه سعی کنید که بهترین سبک را برای دکوراسیون خود انتخاب نمایید. اصلی‌ترین رنگی که در دکوراسیون مینیمال استفاده می‌شود سفید است که جذابیت بسیاری به محیط شما می‌بخشد

سبک دکوراسیون ترنزیشنال

یکی از مهم‌ترین سبک‌های دکوراسیون که دارای اهمیت خاصی است سبک ترنزیشنال است. این سبک به نام انتقالی نیز شناخته می‌شود که شما باید از آن اطلاع کافی را داشته باشید. این سبک در واقع حالت میانی طراحی مدرن و سنتی است و ترکیبی از این دو به حساب می‌آید. با توجه به اهمیت بالای این نوع از دکوراسیون، کسانی که طرح‌های متعادل دوست دارند از آن استفاده می‌کنند. به‌طور مثال در این سبک ممکن است که شما از مبلمان مخملی استفاده کنید که یک طرح سنتی به حساب می‌آید. همچنین در مواردی همچون شیشه و استیل در طرح ترنزیشنال دیده می‌شود که از طرح مدرن الهام گرفته شده است.

فراموش نکنید که استفاده از طرح‌های درست و حرفه‌ای می‌تواند چهره متفاوتی به خانه شما بدهد. به همین جهت باید در بین سبک‌های دکوراسیون داخلی بهترین گزینه را برای خود انتخاب کنید. نکته جالب این است که در سبک دکوراسیون انتقالی معمولا از پالت‌های رنگی خنثی بهره می‌برند. این نوع از پالت‌ها می‌توانند آرامش خاصی را به محیط تزریق کنند که به همین جهت این سبک را بسیار محبوب کرده‌اند. معمولا شیک و براق بودن در وسایل‌ها به خوبی خود را نشان می‌دهد که به صورت کلی باعث ایجاد یک حس زیبا در وجود شما خواهد شد.

ایجاد تفاوت با سبک دکوراسیون فرانسوی

وقتی درباره سبک‌های دکوراسیون داخلی صحبت می‌کنیم، حتما باید نگاهی نیز به سبک دکوراسیون فرانسوی بیندازید. یکی از مهم‌ترین شاخصه‌های این سبک، بهره‌برداری از رنگ‌های گرم و ملایم است. در واقع این نوع از رنگ‌ها می‌توانند باعث ایجاد یک حس بی‌نظیر در وجود شما شوند. به‌طور مثال رنگ‌هایی همچون قرمز،‌ زرد و طلایی در سبک فرانسوی به وفور کاربرد دارند. ظروف تزئینی و وسایل دکوراتیوی که در این سبک قرار دارد از جنس چینی هستند.

در واقع ظروف چینی بخش جدایی‌ناپذیری از این سبک دکوراسیون داخلی به حساب می‌آیند که باید برای آن برنامه‌ریزی مناسبی داشته باشید. این نکته را از یاد نبرید که روتختی‌ها نیز در سبک فرانسوی به صورت ضخیم و سنگین انتخاب می‌شوند که در نوع خود حائز اهمیت است. یکی از ویژگی‌های جذاب این طرح در مبل‌های آن نهفته است که به صورت دامن‌دار ساخته می‌شود. همچنین پرده‌هایی که در این روش استفاده می‌شوند دارای طول بلندی هستند. اگر دوست دارید که از این طرح در خانه خود بهره ببرید،‌ حتما باید از یک فرش زیبا و متناسب استفاده کنید. همان‌طور که مشاهده می‌کنید، سبک‌های دکوراسیون داخلی تنوع بالایی دارد و این شما هستید که باید از بین گزینه‌های موجود بهترین انتخاب را انجام دهید.

سبک بومهیان؛ تلفیقی از سبک‌های دکوراسیون مختلف

اگر برای انتخاب سبک های دکوراسیون داخلی نمی‌خواهید در چهارچوب‌های کلیشه‌ای قرار بگیرید، بهتر است که حتما از سبک بومهیان بهره ببرید. در این سبک شما می‌توانید وسایل‌های مختلف را با طرح‌های متفاوت در کنار هم بچینید. در واقع هیچ قانون‌مندی خاصی برای چیدن وسایل وجود ندارد و هر کسی با توجه به علاقه شخصی خود این کار را انجام می‌دهد. به این سبک دکوراسیون داخلی در زبان فارسی، کولی‌وار هم گفته می‌شود.

در واقع شما در این سبک می‌توانید انواع طرح‌ها و رنگ‌ها را به کار ببرید و از این جهت محدودیتی نخواهید داشت. میزان تنوع رنگی در این سبک به قدری زیاد است که شما می‌توانید بسیاری از رنگ‌های شاخص را به راحتی در آن مشاهده کنید. حتی این امکان برای شما وجود دارد که وسایل سنتی و مدرن را در کنار هم استفاده کنید. به صورت کلی این سبک، انتخاب افراد خاص است و جنبه عمومی کمتری دارد. با توجه به جایگاه خاصی که سبک دکوراسیون داخلی بومهیان به دست آورده است،‌ مسلما تعداد طرفداران آن در طول زمان بیشتر خواهد شد.

حس طبیعت در خانه با سبک دکوراسیون روستیک

اگر شما جزو کسانی هستید که از نوستالژی‌ها لذت می‌برید، به شما پیشنهاد می‌کنیم که از سبک روستیک استفاده کنید. به صورت کلی در این طرح از چوب و سنگ زیاد استفاده می‌شود. در واقع می‌توان این گونه بیان کرد که این سبک می‌تواند بار دیگر طبیعت را به خانه شما بیاورد که باید به آن دقت کاملی داشته باشید. با توجه به شرایط خاصی که در این بخش وجود دارد، شما می‌توانید از طرح‌های ساده طبیعی بهره ببرید. اگر بخواهیم در این مورد مثال بزنیم، می‌توان به میز غذاخوری چوبی اشاره کرد. به صورت کلی این طرح حالت نوستالژیک و قدیمی دارد که بسیاری از افراد آن را می‌پسندند.

معمولا ظاهر وسایل در این سبک به گونه‌ای ساخته می‌شود که به شما حس قدیمی بودن را القا نماید. معمولا می‌توان عناصری همچون چوب پوسیده یا فلز زنگ زده را در این طرح به خوبی مشاهده کرد. البته نباید فراموش کنید که این وسایل کاملا سالم هستند و فقط شکل ظاهری آن‌ها دچار تغییرات شده است. معمولا افرادی که عاشق طرح‌های طبیعی هستند به سراغ این گزینه می‌روند که شما هم می‌توانید یکی از همین افراد باشید. در بین سبک‌های دکوراسیون داخلی، بدون شک این مورد بیشترین ارتباط را با طبیعت برقرار می‌کند.

جلوه شکوه با سبک دکوراسیون هالیوودی

امروزه هر کسی در زمینه دکوراسیون یک علاقه مشخص دارد که شما باید آن را به خوبی دنبال کنید. سبک دکوراسیون هالیوودی یکی از بهترین نمونه‌هایی است که با کمک آن می‌توانید یک محیط باشکوه و لوکس بسازید. در واقع وسایلی که برای این سبک انتخاب می‌شوند نیز بسیار لوکس و زیبا هستند که باید به این مورد دقت کافی را داشته باشید. یکی از مهم‌ترین بخش‌های این سبک، مبلمان آن است که اهمیت بسیار بالایی دارد. در واقع مبلمان به کار رفته در این سبک از نوع مخملی است که زیبایی‌های دوچندانی به شما می‌بخشد.

همچنین وسایل دکوراتیوی که در این سبک به کار می‌روند از نوع عتیقه‌جات هستند که معمولا قیمت بالایی هم دارند. با توجه به ویژگی‌های خاصی که در این سبک وجود دارد، رنگ دیوار خانه سیاه است و عکس‌هایی از بازیگران هالیوود در آن نصب می‌شود. همچنین میزان نورپردازی در این روش بسیار زیاد است که همین امر جذابیت بیشتری به فضای شما می‌بخشد. با توجه به اینکه وسایل این سبک از دکوراسیون معمولا گران قیمت است، بیشتر افراد ثروتمند و علاقه‌مند از این طرح برای خود استفاده می‌کنند. میزان تزئین دیوارها در این سبک نیز بیشتر از سایر موارد است که حتما باید دقت لازم را به این مورد داشته باشید.

سبک‌های دکوراسیون داخلی

سبک دکوراسیون ایران باستان؛ شاهکاری برای عاشقان تاریخ

به‌طور قطع افراد بسیار زیادی هستند که به تاریخ علاقه دارند و می‌خواهند که این موضوع در خانه‌ آن‌ها نیز به خوبی مشهود باشد. در بین سبک‌های دکوراسیون داخلی می‌توان طرح‌هایی همچون سبک ایران باستان را مشاهده کرد که زیبایی‌های بسیار زیادی دارد. یکی از نکات جالب این سبک این است که در آن از دیواره‌های مرمری استفاده شده است. همچنین می‌توان حکاکی‌هایی بر روی دیوار انجام داد که ما را به نمادهای هخامنشی برمی‌گرداند. معمولا در این سبک از دکوراسیون این موضوع را شاهد هستیم که تندیس‌های هخامنشی به زیباترین شکل ممکن نصب می‌شوند.

معمولا پالت‌ها در این سبک دارای رنگ‌های سفید و کرم رنگ هستند که همین موضوع جذابیت آن را چند برابر کرده است. با توجه به طرح‌های فوق‌العاده‌ای که در سبک دکوراسیون ایران باستان وجود دارد، اکثر عاشقان ایران باستان دوست دارند که آن را در خانه‌های خود پیاده کنند. معمولا از رنگ‌هایی مانند آبی ارغوانی و زرشکی به صورت ویژه استفاده می‌شود که این موارد جذابیت فوق‌العاده‌ای را ایجاد می‌کنند. مواردی همچون سرستون‌ شیر اسب بالدار معمولا بخش مهمی از این سبک است که شما هم می‌توانید از آن بهره‌مند شوید.

اهمیت کابین آسانسور در سبک‌های دکوراسیون داخلی ساختمان‌ها

وقتی که شما می‌خواهید طراحی دکوراسیون را به بهترین نحو ممکن انجام دهید، حتما باید از برای قسمت‌های مختلف ساختمان همچون راه پله و آسانسور نیز برنامه داشته باشید. امروزه در اکثر ساختمان‌ها آسانسور به عنوان یک بخش مهم شناخته می‌شود که تاثیر زیادی بر روی دکوراسیون داخلی ساختمان دارد. به همین جهت مدل کابین آسانسور و اجزای آن نیز اهمیت ویژه‌ای پیدا می‌کند که باید برنامه‌ریزی درستی در این مورد انجام دهید. خوشبختانه امروزه میزان تنوع مدل در کابین آسانسور نیز بسیار زیاد است که این مورد می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما بکند.

اگر شما به دنبال آن هستید که از طرح‌های نوین و جذاب استفاده کنید، به‌طور قطع کابین‌ آسانسور مدرن یک مورد عالی برای شما خواهد بود. با توجه به اینکه میزان درخواست‌ها در این مورد افزایش پیدا کرده است،‌ کارخانه جنرال کابین وارد عمل شده و محصولات خود را با مناسب‌ترین قیمت ممکن ارائه می‌کند. شاید برای شما جالب باشد که این شرکت سایر تجهیزات آسانسور را نیز عرضه می‌کند که از نقاط قوت آن شناخته می‌شود. در صورتی که شما به دنبال یک کابین آسانسور مناسب هستید، می‌توانید مدل‌های مختلف آن را بررسی کرده و از بین آن‌ها بهترین مورد را انتخاب نمایید.

سخن پایانی

 امروزه سبک‌های دکوراسیون داخلی بیش از هر زمان دیگری گسترش پیدا کرده است که شما می‌توانید از این مورد به نفع خود استفاده کنید. در این مطلب از سایت جنرال کابین، بسیاری از این سبک‌ها برای شما نام برده شد که هر کدام از آن‌ها دارای اهمیت خاص خود هستند. برای اینکه شما بتوانید سبک‌های دکوراسیون داخلی را به درستی مدیریت کنید، حتما باید یک مدل آسانسور مناسب برای ساختمان خود بیابید. خوشبختانه شرکت جنرال کابین انواع مختلفی از کابین‌های آسانسور را ارائه کرده است که می‌توانید بهترین نمونه را برای خود انتخاب کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها