زمان مطالعه : 15 دقیقه

26 آذر , 1402

اشتراک گذاری:

پانزده همین اجلاس طراحان و سازندگان در شهر تبریز با حضور جنرال کابین

پانزدهمین اجلاس طراحان و سازندگان در شهر تبریز، به میزبانی مرکز همایش های بین المللی تبریز در خاوران،  تجربه‌ای بود که نشان‌دهنده جایگاه و اهمیت روزافزون این صنعت در اقتصاد و فرهنگ ایران است. این اجلاس در راستای ترویج استانداردهای بالا در معماری، ایجاد ارتباطات موثر بین بخشی و تحکیم پایه های نوآوری در صنعت ساختمان طراحی شد. برگزاری این اجلاس در سال 1402 در تبریز، شهری با پیشینه‌ای غنی در هنر و معماری، فرصت مناسبی را برای تبادل دانش و ایده‌های نوین در میان متخصصین این عرصه فراهم آورد.

پانزدهمین اجلاس طراحان و سازندگان در شهر تبریز

حتما بخونید: حضور جنرال کابین در نمایشگاه ساختمان 1401

سخنرانان برجسته

این رویداد مهم، شاهد حضور چهره‌هایی چون دکتر زین‌العابدین خرم، استاندار محترم تبریز ، دکتر محمد عزتی، رئیس اجلاس و معاون محترم شهرسازی و معماری شهرداری تبریز، دکتر یعقوب هوشیار، شهردار محترم تبریز، و برخی از سازندگان منتخب کشور از جمله جنرال کابین بود. این سخنرانان با تجربیات و دیدگاه‌های گسترده خود، به ارائه مطالب ارزشمند در زمینه نوآوری و توسعه در زمینه شهرسازی پرداختند.

پانزدهمین اجلاس طراحان و سازندگان در شهر تبریز

نمایشگاه ویژه متریال‌های ساختمانی

نمایشگاه ویژه متریال‌های ساختمانی که در پانزدهمین اجلاس سازندگان و طراحان در تبریز برپا شد، عرصه‌ای بود برای ارائه و بررسی آخرین نوآوری‌ها و پیشرفت‌های صنعت مواد ساختمانی. شرکت‌‌کنندگان این نمایشگاه متشکل از تولیدکنندگان، واردکنندگان و توزیع‌کنندگان متریال‌های ساختمانی بودند، که هر یک در جایگاهی ویژه به معرفی محصولات و خدمات خود می‌پرداختند.

بسیاری از شرکت‌های ایرانی که در تولید متریال‌های پایدار پیشگام هستند، از جمله سازندگان مصالح نوین از قبیل بتن‌های سبک و مقاوم، عایق‌های حرارتی انرژی‌بخش و پنجره‌های دوجداره، و کابین های آسانسور  در این نمایشگاه شرکت کرده و ضمن نمایش محصولات خود، به تبادل اطلاعات فنی پرداختند.

برندهای بین‌المللی نیز در این نمایشگاه حضور داشتند که فرصت‌هایی عظیم برای واردکنندگان و طراحان داخلی فراهم کردند تا با متریال‌های مدرن جهانی آشنا شوند. این شرکت‌ها با ارائه دیواره‌های پیش‌ساخته، پوشش‌های نانو و راهکارهای هوشمندانه برای مدیریت انرژی، نظر بسیاری از حاضران را به خود جلب کردند.

نمایشگاه میزبان استارت‌آپ‌های پیشرویی بود که با ایده‌های خلاقانه و راه‌حل‌های ابتکاری، قدم در عرصه نوآوری صنعت ساخت و ساز نهاده بودند. این گروه‌ها با معرفی تکنیک‌هایی چون چاپ سه‌بعدی اجزای ساختمانی و استفاده از موادی با کاربری‌های متفاوت از چرخه بازیافت، توانستند توجه قشر وسیعی از شرکت کنندگان را به خود معطوف دارند.
برای دیدن رویدادهای بیشتر  به صفحه رویدادهای جنرال سر بزنید!

حضور جنرال کابین در اجلاس طراحان و سازندگان تبریز

جنرال کابین در این همایش با رویکرد خلق ارزش افزوده در صنعت ساختمان با تمرکز بر روی کابین آسانسور حضور پیدا کرد و با رونمایی از کالکشن هارمونی توانست نظر کارشناسان این حوزه را به محصولات جدید خود جلب کند.

SCALE: صحنه‌ای برای نوآوری‌ها

نمایشگاه SCALE که در حاشیه پانزدهمین اجلاس سازندگان و طراحان در تبریز برگزار شد، به معرفی و تبادل دیدگاه‌ها و تازه‌ترین دستاوردهای صنعت ساختمان و معماری پرداخت. این نمایشگاه به مثابه پلی بین تئوری و پراکتیک در حوزه‌های مختلف این صنعت، نقش کلیدی در هم‌افزایی دانش فنی و خلاقیت‌های آینده‌نگرانه ایفا کرد.

نمایشگاه SCALE فضایی بود برای ارائه آخرین محصولات، فناوری‌ها و راهکارهای نوین در حوزه معماری و ساختمان. مشارکت‌کنندگان، از کارآفرینان جوان گرفته تا شرکت‌های بزرگ و نام‌آشنای بین‌المللی، در کنار هم قرار گرفتند تا از طریق غرفه‌ها، ورک‌شاپ‌ها و فضاهای نمایشی، به معرفی دیدگاه‌ها و ابتکارات خود بپردازند.

یکی از مهم‌ترین موضوعات مورد توجه در نمایشگاه SCALE، توسعه‌ی معماری پایدار و هوشمند بود. غرفه‌های مختلف با نمایش انواع راهکارهای ساختمانی سبز، مصالح بازیافت‌پذیر، سامانه‌های مدیریت هوشمند ساختمان (BMS)، و انرژی‌های تجدیدپذیر، توجه ویژه‌ای را به خود جلب کردند.

از دیگر جنبه‌های بارز SCALE، ارائه فناوری‌هایی مانند چاپ سه‌بعدی در ساخت و ساز، استفاده از مواد نوین و هوشمند در تولید مصالح ساختمانی و نظام‌های مدرن طراحی مانند نرم‌افزارهای BIM بود. این موضوعات نشان از آن داشت که ارتباط میان تکنولوژی پیشرفته و صنعت ساختمان، دیگر تنها به بخشی از دنیای طراحی متعلق نیست، بلکه به یک استاندارد جدید تبدیل شده است.

از طریق ترتیب دیدارهای حرفه‌ای، برنامه‌های شبکه‌سازی و ملاقات‌های B2B، SCALE فرصت‌های بی‌نظیری را برای تعامل و همکاری‌های آتی میان شرکت‌کنندگان و سرمایه‌گذاران فراهم آورد. این برنامه‌ها اجماع‌های استراتژیک را تقویت کرده و زمینه‌ساز شکوفایی پروژه‌های نوظهور شدند.

پانزدهمین اجلاس طراحان و سازندگان در شهر تبریز

اجلاسی با هدف همگرایی و نوآوری

این نشست، با هدف ارتقاء سطح دانش متخصصین و ایجاد پلی بین نظریه و عمل در صنعت طراحی و ساخت، به عنوان یکی از مهم‌ترین رویدادهای سالانه در این حوزه، شناخته می‌شود. افزون بر ارائه آخرین دستاوردهای علمی و عملی، این اجلاس میزبان نمایشگاه‌های تخصصی و پنل‌های بحث با حضور برجسته‌ترین متخصصان بود.

اصالت و نوآوری در ترکیب

یکی از برجسته‌ترین ویژگی‌های این اجلاس، تاکید بر ترکیب اصالت معماری و هنر ایرانی با معماری مدرن جهانی بود. تبریز، با داشتن بافت تاریخی و بناهای به یادماندنی، محیطی مناسب برای نمایش تلاش طراحان و سازندگان برای حفظ هویت معماری ایرانی در عین بهره‌گیری از تکنولوژی‌ها و ایده‌های نوین جهانی بود.

تاکید بر پایداری و دوام

پایداری و توجه به معماری سبز بخش جدایی‌ناپذیری از مباحث اجلاس را تشکیل می‌داد که نشان‌دهنده رویکرد ایران به مفاهیم جدید زیست‌محیطی و توسعه پایدار است. در این اجلاس، مقوله‌هایی مانند کاهش اثرات زیست‌محیطی ساختمان‌ها، بازیافت مواد و استفاده از انرژی‌های تجدیدپذیر، به‌شکل عمیقی مورد بررسی قرار گرفت.

همجواری فناوری و هنر

دیگر ویژگی قابل توجه اجلاس، استفاده از فناوری‌های نوین در جهت خلق آثار هنری و طراحی‌هایی بود که مرزهای بین تکنولوژی و خلاقیت را می‌زداید. واقعیت مجازی، چاپ سه‌بعدی، و هوش مصنوعی، به عنوان ابزارهایی برای گسترش دامنه طراحی و افزایش قدرت خلق آثار متمایز، مورد تاکید قرار گرفتند.

در نهایت، پانزدهمین اجلاس طراحان و سازندگان در تبریز، نه تنها یک گردهمایی حرفه‌ای بود، بلکه فراتر از آن، نقطه تلاقی اندیشه‌های نو، همکاری‌های بین‌المللی، و خلق فرصت‌های تازه برای نسل‌های آینده طراحان و معماران ایران عزیز به شمار می‌رفت. این اجلاس به معنای واقعی کلمه، آینه‌ای از توانمندی و دورنمای روشن صنعت ساخت و ساز کشور بود.

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید