قیمت کابین آسانسور

یک ساختمان از اجزای زیادی تشکیل شده که همه آنها با هم شبکه‌ای یکپارچه تشکیل داده و وظیفه خود را انجام می‌دهند. بعضی از این اجزا  فقط جنبه زیبایی و تزئینی داشته و برخی از لحاظ کاربری و امنیتی نیز مهم هستند. شناخت بیشتر و درک کارایی و تأثیر این اجزا روی راحتی و دید مشتریان، مالکان و کاربران در هر ساختمانی به انتخاب و سرمایه‌گذاری‌های بهتر کمک بسزایی می‌کند.

برای مثال تابه‌حال به اهمیت کابین آسانسور فکر کرده‌اید؟

طبق آمار اعلام شده از سمت اتحادیه آسانسور ایران، حدود 1 میلیون آسانسور تابه‌حال در ایران نصب شده‌اند که هرکدام از آنها دارای چاه آسانسور هستند. هرکدام از این چاه آسانسورها متراژ  و هزینه نسبتاً زیادی را صرف می‌کند. در اینجا شما هستید که تصمیم می‌گیرید از این متراژ استفاده بهینه در راستای فروش بهتر، زیبایی بیشتر و بالاتر بردن احساس راحتی و امنیت استفاده کنید یا خیر.

پس از لابی یک ساختمان، کابین آسانسور اولین و همچنین آخرین چیزی است که هر شخص در بازدید از یک ساختمان مشاهده و زمانی را در آن سپری می‌کند. 90 درصد تأثیر پرزنت روی افراد نیز در شروع و پایان قوی خلاصه می‌شود!

نزدیک بودن دیواره‌ها به افراد داخل کابین آسانسور باعث دید جزئی‌تر و بالاتر بودن اهمیت تزئینات و متریال به‌کاررفته می‌شود.

همه این موارد نشان‌دهنده اهمیت بالای کابین آسانسور هستند که می‌تواند ساختمان شما را از دیگر ساختمان‌ها متمایز کند.

کابین آسانسور چیست؟

کابین آسانسور یکی از قطعات اصلی آسانسور و همان اتاقک کوچکی است که برای جابه‌جایی افراد و در مواردی برای جابه‌جایی بار استفاده می‌شود. این قطعه در معرض دیدترین قطعه آسانسور محسوب می‌شود که مسافرین بارها در آن به‌صورت امن قرار می‌گیرند و جابه‌جا می‌شوند. درواقع کابین آسانسور نقش ایمنی و تزئینی را در آسانسور دارد.

کابین آسانسور در ابعاد و ظرفیت‌های متفاوتی طراحی و ساخته می‌شود و میزان ظرفیت آن باتوجه‌به شرایط هر ساختمان دچار تغییراتی خواهد بود.

کابین آسانسور مسافر بر معمولاً با ظرفیتی بین 4 تا 8 نفره ساخته می‌شوند و کابین‌های باربری با ظرفیت 10 تا 21 نفره تولید می‌شوند که البته متداول‌ترین کابین دارای ظرفیت 4 یا 6 نفره است.

کابین آسانسور باتوجه‌به فرمانی که از سمت فرد صادر می‌شود بین طبقات حرکت می‌کند. در داخل هر کابین آسانسور، یک فضای مخصوص برای تهویه آسانسور قرار داده شده است؛ همچنین طبق استاندارد در سقف کابین‌ها درب اضطراری ویژه نیز  در نظر گرفته می‌شود تا در صورت لزوم و بروز حادثه بتوان برای امداد و نجات  از آن استفاده کرد و مسافرین را از طریق آن خارج کرد.

کابین آسانسور از چه اجزایی تشکیل شده است؟

کابین آسانسور یک سازه چندبخشی است که شامل قسمت‌های مختلفی است. همه این قسمت های یک آسانسور در نهایت به صورت غیر مسقیم یا مستقیم به کابین  وصل میشوند. درواقع وظیفه نهایی همه قطعات آسانسور جابجایی کابین است. مهم‌ترین اجزای آن پاراشوت، کفشک، یوک، لرزه‌گیر (همان ضربه‌گیر) و استراکچر کابین آسانسور هستند که هرکدام شامل هزینه‌ای می‌شوند که روی قیمت کلی کابین تأثیر می‌گذارند و شناخت آنها می‌تواند به تصمیم‌گیری بهتر شما در انتخاب کابین آسانسور کمک کند.

یوک؛ عامل اتصال کابین به سیم بکسل

یوک کابین آسانسور، چهارچوب اصلی کابین آسانسور یا قابی است که بخش‌های مهم کابین نظیر ترمزهای ایمنی، کف کابین، کفشک‌ها و سیم‌بکسل‌ها به آن متصل می‌شوند. تراول کابل آسانسور که وظیفه آن برقراری ارتباط کابین و ارسال دستورات به تابلو فرمان است، به این قسمت متصل شده  است. همچنین یوک، وزن بار و مسافران داخل کابین آسانسور را به‌صورت مستقیم به سیم‌بکسل‌ها منتقل می‌کند تا از این طریق حرکت آسانسور راحت‌تر صورت بگیرد.

جنس یوک کابین باید فلزی باشد و از استانداردهای لازم مانند استحکام و کیفیت بالا برخوردار باشد.

کاراسلینگ؛ استحکام و دقت حرکت

به یوک های کابین، کاراسلینگ (Carsling) میگویند که در کابین های دو درب مجاور و سه درب نیز به کار میروند و کابین آسانسور روی آن قرار گرفته و از کف کابین را به صورت لیفتراکی بلند میکنند. در آسانسورهای هیدرولیک و برخی آسانسورهای کششی نیز نمیتوانیم از یوک استفاده کنیم و کارسلینگ را جایگزین میکنیم. کاراسلینگ از لرزش های ناگهانی و ایجاد صداهای هنگام کار کردن و لرزش کابین آسانسور جلوگیری می کند و دارای سیستم ترمز اضطراری یا پاراشوت است که زیر کابین تعبیه شده و تمامی قطعات لازم را برای نصب جک همراه دارد.                                                        

اهمیت ویژه کف کابین آسانسور

یکی از مواردی که کمتر کسی به آن توجه می‌کند، کف آسانسور است. سایز این قسمت نیز با توجه به عرض و عمق کابین سنجیده می‌شود که باید این نکته را در نظر گرفت. معمولاً برای پوشاندن این بخش از روکش PVC یا سنگ بهره می‌برند که هرکدام از آن‌ها دارای مزایا و معایب خاص خود هستند. نکته مهم درباره کف کابین آسانسور، این است که باید قدرت ضربه‌گیری بالایی داشته باشد. همچنین کف کابین باید به‌گونه‌ای ساخته شود که از تمام بخش کابین محکم تر باشد و نیروی زیادی را تحمل کند.

کاربردهای سقف کابین

قسمت سقف کابین آسانسور نیز بسیار مهم است و بخش‌های مختلفی در آن قرار گرفته است. روشنایی آسانسور به‌صورت مستقیم در قسمت سقف قرار داده می‌شود تا کار تأمین نور را انجام دهد. همچنین تهویه نیز در این بخش قرار داده شده است که باعث تازه شدن هوای داخل کابین خواهد شد. به‌صورت کلی سقف باید به شکلی ساخته شود که حداقل بتواند وزن دو نفر را تحمل کند. درب اضطراری نیز در یک بخش خاص از سقف قرار می‌گیرد.

انواع کابین آسانسور

کابین آسانسور با توجه به جنس ماده‌ای که در ساخت آن به کار رفته است، به انواع مدل‌های زیر بخش‌بندی می‌شود:

 • کـابین آسانسور استیل
 • کابین آسانسور شیشه‌ای (پانوراما)
 • کابین آسانسور چوبی (MDF)
 • آسانسور نیمه استیل (ترکیب استیل و ورقه‌های ام دی اف)

در حقیقت مهم‌ترین عامل تاثیر گذار در قیمت کابین آسانسور جنس ماده به کار رفته در ساخت آن است. به صورت کلی، می‌توان گفت که کابین‌های چوبی ارزان‌ترین و مدل‌های شیشه‌ای، گران‌ترین کابین آسانسور محسوب می‌شوند.

البته اندازه و ابعاد کابین هم در برآورد قیمت نهایی آن، تاثیر مستقیم دارد.

قیمت کابین آسانسور

همانطور که پیش تر اشاره کردیم متعلقات و اجزای یک کابین آسانسور تاثیر زیادی در قیمت آن دارند.

علاوه بر قطعات به کار رفته متریال، نوع کابین آسانسور (ضد حریق، پاناروماو…) و همچنین ابعاد و ظرفیت کابین آسانسور از عوامل قیمت گذاری کابین آسانسور هستند. بیشترین مورد استفاده بین کابین ها را، کابین آسانسور استیل دارد که بیشترین تنوع را در دکور، و رنگ بندی و طرح های متریال نیز داراست.

قیمت شیشه ای

کابین‌های شیشه‌ای با زاویه دید 360 درجه (پانوراما) در ساختمان‌ها و برج‌های تجاری و مسکونی لوکس مورد استفاده قرار می‌گیرند. این کابین‌ها در دو طرح مربعی و گرد طراحی شده و در ساختمان نصب می‌شوند. به دلیل به کار رفتن لمینت در ساخت کابین‌های شیشه‌ای، این محصولات از امنیت بسیار زیادی برخوردار هستند.

نوع دیگری از کابین‌های آسانسور که به کابین چوبی یا MDF مشهور هستند، در سالیان اخیر با استقبال زیاد مشتریان مواجه شده‌اند. در ساخت این کابین‌ها از ورقه‌های MDF استفاده می‌شود و این موضوع، علاوه بر کاهش وزن کابین، به پایین آمدن قیمت آن هم کمک می‌کند.

راه اندازی انواع کابین آسانسور

انتخاب نوع کابین آسانسور، به عوامل زیادی بستگی دارد. نوع کاربری آسانسور (مسافری یا باربری)، اندازه و ارتفاع ساختمان، وضعیت آب و هوایی، طراحی نمای ساختمان، بودجه در نظر گرفته شده برای راه‌اندازی آسانسور، سلیقه مالک ساختمان و … از جمله فاکتورهایی هستند که می‌توانند در انتخاب نوع کابین، تاثیر مستقیم داشته باشند.

بهترین راه برای انتخاب یک کابین آسانسور مناسب، کسب اطلاعات و مشاوره‌های لازم از کارشناسان شرکت جنرال کابین است. ما با در نظر گرفتن تمامی جوانب و بررسی فاکتورهای تاثیر گذار، در نهایت یک کابین متناسب با ساختمان، بودجه و سلیقه‌تان را به شما عزیزان پیشنهاد خواهیم داد.

فاکتورهای تاثیرگذار بر قیمت کابین آسانسور

دو فاکتور مهم و تاثیرگذار در قیمت کابین آسانسور به ترتیب ظرفیت آسانسور و نوع ماده به کار رفته در ساخت کابین هستند. کاملا بدیهی است که قیمت کابین 6 نفره از قیمت کابین 4 نفره بیشتر است. هم‌چنین قیمت یک کابین شیشه‌ای از مدل‌های ام دی اف و استیل، بالاتر است. بنابراین تا قبل از انجام برآوردهای لازم، نمی‌توان به صورت قطعی در رابطه با قیمت کابین آسانسور صحبت کرد.

 

قیمت انواع کابین آسانسور

جنرال کابین این اطمینان را به شما عزیزان می‌دهد که در محاسبه قیمت کابین آسانسور، بیشترین انصاف ممکن را به خرج دهد تا در نهایت، متحمل هیچ‌گونه هزینه اضافه‌ای نشوید. بنابراین تنها کافیست انتظارات خود را از کابین آسانسور با جنرال کابین در میان بگذارید و دیگر نگران هیچ مساله‌ای نباشید.

کارخانه جنرال کابین این آمادگی را دارد تا مطابق با سلیقه و بودجه مد نظر شما عزیزان، انواع کابین‌های زیر را در کمترین زمان و با بهترین قیمت ممکن، طراحی نماید:

 • کابین آسانسور سری هارمونی 1
 • کـابیـن آسانسور تمام استیل طلایی
 • کابــین آسانسور تمام استیل خشدار
 • کـابین آسانسور تمام استیل نقره‌ای
 • کابیـن آسانسور تمام استیل گندمی
 • کابین آسانسور نیمه استیل
 • کــابین آسانسور شیشه‌ای گرد
 • کـابیـن آسانسور شیشه‌ای مربعی
 • کابـین آسانسور ام دی اف
 • کابــیـن آسانسور فرمیکا
 • کابیـن آسانسور تمام استیل نگیر

همان‌طور که مشاهده می‌کنید تنوع طرح‌های کابین آسانسور در جنرال کابین بسیار زیاد است و این موضوع، دست شما عزیزان را برای انتخاب بهترین و متناسب‌‌ترین کابین، کاملا باز می‌گذارد.

طراحی درب کابین آسانسور

درب کابین آسانسور یکی از مهم‌ترین اجزای این محصول، به شمار می‌رود. درب کابین در دو نوع اتوماتیک و نیمه اتوماتیک، طراحی و تولید می‌شوند. لازم به ذکر است که در ساخت کابین، هیچ‌گاه از درب لولایی (توسط مسافر باز می‌شود) استفاده نمی‌شود. درب‌های اتوماتیک و نیمه اتوماتیک کابین، در دو مدل تلسکوپی و سانترال و با ارتفاع معمولا 2 متر و عرض متغیر ساخته می‌شوند. قیمت درب یکی دیگر از فاکتورهای مهم در تعیین هزینه نهایی کابین آسانسور محسوب می‌شود.

سقف، کف و دیواره‌ها سه بخش اصلی یک کابین را تشکیل می‌دهند و برای ساخت آن‌ها باید از مواد کاملا باکیفیت و با استحکام بالا استفاده شود. این‌جا هم می‌توانید با اطمینان خاطر به محصولات جنرال کابین اعتماد کنید. ما همواره به دنبال کسب رضایت هرچه بیشتر مشتریان هستیم و به همین خاطر، خود را ملزم به استفاده از بهترین و باکیفیت‌ترین مواد اولیه می‌دانیم.

ساخت انواع کابین آسانسور

کارخانه جنرال کابین در ساخت انواع مدل‌های کابین آسانسور، قوانین مهم زیر را در نظر می‌گیرد:

 • ارتفاع کابین و درب کابین باید حداقل دو متر باشد.
 • کابین باید دارای سیستم ایمنی مناسب باشد.
 • روشنایی کابین از موارد مهم است که باید به بهترین شکل ممکن تامین شود.
 • دیوارها، سقف و بدنه و کفشک باید مقاوم و ضد حریق باشند.
 • جز درب ورودی کابین، دریچه اضطراری و محل تهویه هوا، باقی موارد باید کاملا پوشیده باشد.

متاسفانه نوسانات شدید ارز و هم‌چنین عدم ثبات قیمت مواد اولیه، باعث می‌شود قیمت لحظه‌ای کابین آسانسور همواره در حال تغییر باشد. با این وجود، در هر زمان که مایل بودید، می‌توانید با کارشناسان فروش جنرال کابین تماس گرفته و از آخرین قیمت این محصول، مطلع شوید.

استانداردهای ابعاد آسانسور

در بهترین حالت باید عمق و ارتفاع کابین، یک متر بالاتر از کف قرار بگیرد. در صورتی که کابین آسانسور انتخاب شده از نوع ۴ نفره باشد، مساحت کف آن حدود ۸.۰ مترمربع خواهد بود. مسلماً با افزایش تعداد نفرات این مساحت نیز بیشتر خواهد شد.

 

کلام پایانی

قیمت کابین آسانسور یکی از نگرانی‌های همیشگی مشتریان جنرال کابین است. ما ضمن احترام به این دغدغه شما عزیزان، تمامی تلاش خود را به کار می‌گیریم تا با ارائه منصفانه‌ترین قیمت، خیال‌تان را از هزینه نهایی نصب و راه‌اندازی یک کابین مناسب و متناسب با طراحی و نمای کلی ساختمان، راحت کنیم.

در صورت نیاز به مشاوره‌های قبل از خرید و هم‌چنین اطلاع از آخرین و جدیدترین قیمت کابین آسانسور، می‌توانید با کارشناسان فروش و مشاورین ما در کارخانه جنرال کابین با شماره های 91091200-021 و 9674102-0912 در ارتباط باشید.

 

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید