صفحه اصلی / مشاوره / مشاوره و طراحی کامل آسانسور
پخش ویدیو

زمان مطالعه : 2 دقیقه

مشاوره و طراحی کامل آسانسور

برای مشاوره در زمینه طراحی، نصب و بهره‌برداری از آسانسور، بهتر است با متخصصین جنرال کابین در تماس باشید. این متخصصین با تجربه و دانش کافی در زمینه آسانسور، می‌توانند به شما راهنمایی کنند و پاسخگوی سوالات شما باشند. ابتدا نیازمندی‌های شما را بررسی می‌کنند و سپس با توجه به کاربری آسانسور و ترافیک، ابعاد چاه، هزینه ساخت و نگهداری، زیبایی و عمر مفید آسانسور، راهکارهایی را به شما پیشنهاد می‌دهند، همچنین، مشاوره متخصصین در زمینه آسانسور به شما کمک می‌کند تا خطرات احتمالی از جمله نصب نادرست، عملکرد نامناسب، خرابی‌های مکرر و… را کاهش دهید و بهبود عملکرد آسانسور را تجربه کنید. در نهایت، با استفاده از مشاوره متخصصین، می‌توانید بهترین تصمیمات را در خصوص طراحی و نصب آسانسور خود بگیرید و از مزایایی مانند راحتی، ایمنی و آسایش در استفاده از آسانسور بهره‌مند شوید.

طراحی آسانسور

طراحی آسانسور در واقع اولین قدم در راه ساخت و راه اندازی یک آسانسور است. که بر اساس معیارهای مختلف و متناسب با پارامترهای فنی و ظاهری یک ساختمان طراحی و اجرا می شودمراحل طراحی اسانسور به شرح زیر است :

1_ کاربری :  تعیین کاربری و نوع استفاده آسانسور بسیار مهم است و به طراحی صحیح و بهینه آسانسور کمک می کند. برای هر کاربری و نوع استفاده، نیازهای متفاوتی در طراحی آسانسور وجود دارد. به عنوان مثال، در صورتی که آسانسور برای استفاده تجاری در یک ساختمان اداری طراحی شود، باید دارای سرعت و ظرفیت مناسبی برای حمل مسافر یا کالاهای مختلف باشد، در حالی که برای استفاده در یک ساختمان مسکونی، نیاز به سرعت پایین تر و ظرفیت کمتر است.

2 _ تحلیل ترافیک : بعد از تعیین کاربری، باید تحلیل ترافیک آسانسور انجام شود. این تحلیل شامل تعیین تعداد طبقات ساختمان، میزان جابجایی افراد در هر طبقه، ترافیک ساعات اوج و مسیر حرکتی آسانسور است و در نهایت تعداد آسانسور و ضرفیت آن به دست می آید.

3 _ میزان بودجه : میزان بودجه طراحی و نصب آسانسور باید متناسب با نیازها و محدودیت‌های موجود باشد و نباید خیلی زیاد یا خیلی کم باشد. به عنوان مثال، اگر میزان بودجه خیلی کم باشد، ممکن است کیفیت و ایمنی آسانسور کاهش یابد و در نتیجه با مشکلات فنی روبرو شوید. از طرفی، اگر میزان بودجه خیلی زیاد باشد، ممکن است از نظر اقتصادی بهینه نباشد.

4_ برداشت اندازه ابعاد چاه آسانسور : به منظور طراحی دقیق آسانسور، ما نیاز به ابعاد برداری مناسب از فضای چاه، برای رسیدن به بهینه ترین حالت ممکن آسانسور را داریم که این امر شامل اندازگیری طول، عرض و ارتفاع چاه موقیت نصب ریل است.

5_ طراحی نقشه : 2D با توجه به ابعاد چاه آسانسور، نقشه 2Dآن طراحی می شود. این نقشه به طوری کل قطعات آسانسور را در یک پلان 2 بعدی در کنار هم با در نظر گرفتن قوانین و الزمات en81 طراحی میشود و در صورتی که این الزامات در نظر گرفته نشود گرفتن گواهی آسانسور کاری غیر ممکن خواهد بود.
_6 طراحی داخلی کابین : طراحی داخلی کابین آسانسور بر اساس سلیقه‌ی سازنده ساختمان و معمار آن قابل تغییر است. بعد از طراحی نقشه 2D، طراحی داخلی کابین آسانسور انجام می شود. این شامل انتخاب متریال، رنگ، نورپردازی و طرح دکوراسیون داخلی کابین آسانسور و… باتوجه به ابعاد کایبن می باشد
دکوراسیون داخلی کابین آسانسور میتواند انتخابی از داخل کاتالوگ باشد یا میتواند ایده اولیه دکور کابین از سمت شما مطابق سبک معماری ساختمان شما باشد.

7_ طراحی 3D آسانسور : بعد از طراحی 2D، آسانسور به صورت 3D طراحی شده و برای ارائه به مشتریان که دیدی بصری بهتری نسبت به محصول نهایی داشته باشند.

نقشه آسانسور

نقشه آسانسور یک نقشه فنی است که جزئیات و مشخصات طراحی آسانسور را نشان می‌دهد. این نقشهشامل ابعاد دقیق آسانسور، موقعیت قطعات و تجهیزات، محل دکمه‌ها، موتور و پایه‌های حامل و سایر جزئیات فنی است. از نقشه آسانسور برای نصب و راه‌اندازی آسانسور استفاده می‌شود، علاوه بر این نقشه آسانسور برای ایمنی و عملکرد بهینه آسانسور نیز حائز اهمیت است. در این نقشه، شرایط ایمنی باید در نظر گرفته شده و عوامل مثل باربری، توزیع بار، سرعت حرکت، فاصله بین طبقات و… به دقت تعیین شود.
0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

کابین آسانسور Flow

کابین آسانسور G28