صفحه اصلی / مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران

زمان مطالعه : 9 دقیقه

مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران

با مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران آشنا شوید!

امروزه تعداد ساختمان‌های مرتفع بیش از هر زمان دیگری افزایش پیدا کرده است که این امر نشان‌دهنده اهمیت ویژه این موضوع است. درواقع مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران این مورد را اثبات می‌کنند که مقدار نیاز به ساختمان‌های بلند افزایش پیدا کرده است.در این شرایط میزان ساخت‌وساز نیز افزایش پیدا کرده است که نشان‌دهنده اهمیت بالای این موضوع است.

دراین مطلب از سایت جنرال کابین قصد داریم که بیشتر با مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران آشنایی پیدا کنیم پس تا انتها همراه ما باشید.

برج میلاد؛ مرتفع‌ترین ساختمان ایران

از مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران می‌توان به برج میلاد اشاره کرد که در شمال شهر تهران قرار گرفته است. این برج مخابراتی بیش از ۴۳۰ متر ارتفاع دارد که در نوع خود یک شاهکار محسوب می‌شود. برج میلاد ششمین برج مخابراتی دنیا از نظر ارتفاع است. این پروژه عظیم در سال ۱۳۷۹ آغاز گردید و بعد از هفت سال به پایان رسید. ارتفاع این برج به قدری زیاد است که از کیلومترها دورتر از تهران نیز قابل مشاهده است. البته زمانی می‌توانید آن را از فاصله دورتر ببینید که آلودگی هوا وجود نداشته باشد. برای این پروژه بزرگ زمینی به مساحت ۶۲ هکتار در نظر گرفته شده است که در این وسعت می‌توان کارهای مختلفی را به انجام رساند. بـرج میلاد در ۱۲ طبقه مختلف طراحی شده است که هر کدام از آن‌ها دارای اهمیت خاص خود هستند. بـاتوجه به شرایط ویژه‌ای که در برج میلاد وجود دارد، هر ساله افراد زیادی برای بازدید به این برج می‌روند. شاید برای شما جالب باشد که در بین مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران،‌ هیچ‌کدام به اندازه برج میلاد معروف نیستند. قسمت‌های مختلف این برج، معرفی‌کننده ایران و مشاهیر آن است. همچنین سالن همایش‌های برج میلاد هر ساله میزبان رویدادهای مختلفی است که هر کدام از آن‌ها در نوع خود حائز اهمیت هستند. محل قرارگیری این برج در بزرگراه حکیم غرب است که در اقصی نقاط شهر تهران به ‌راحتی قابل مشاهده خواهد بود.

برج بین‌الملل تهران؛ بزرگترین سازه مسکونی در ایران

یکی دیگر از مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران که باید آن را بشناسید برج بین‌الملل تهران است. این برج مرتفع‌ترین ساختمان مسکونی ایران به حساب می‌آید که بیش از ۱۶۲ متر ارتفاع دارد. درواقع این برج شامل ۵۶ طبقه مختلف است که هر کدام از آن‌ها واحدهای متعددی را در درون خود جای داده‌اند. در داخل این برج ۵۷۲ واحد مسکونی قرار گرفته است که هر کدام از آن‌ها دارای متراژ مشخصی هستند. شاید برای شما جالب باشد که در این برج انواع امکانات رفاهی قرار داده شده است تا ساکنان زندگی باکیفیت‌تری داشته باشند. ساخت این برج مهم در سال ۱۳۷۵ شروع شد و تا به حال میزبان بسیاری از خانواده‌ها بوده است. مراحل پایانی ساخت این برج نیز در سال ۱۳۸۶ به پایان رسید که در نهایت مورد بهره‌برداری قرار گرفت. زیربنای موجود در این برج بیش از ۲۲۰ هزار متر مربع است که نشان‌دهنده وسعت زیاد آن خواهد بود. همچنین در این ساختمان قسمت‌های رفاهی مانند بخش‌های تفریحی و تجاری نیز وجود دارد. در حال حاضر این برج مسکونی برای کسانی که توان مالی بالایی دارند بهترین گزینه ممکن خواهد بود.

برج تجارت جهانی؛ از مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران

شاید با خود فکر کنید که مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران فقط در تهران است؛ این در حالی است که بسیاری از برج‌ها در سایر شهرهای بزرگ ایران مانند تبریز دیده می‌شود. برج تجارت جهانی با ۱۵۲ متر ارتفاع در شهر تبریز قرار دارد که به عنوان مرکز اداری، خدماتی و گردشگری شناخته می‌‌شود. این برج زیبا در شهرک ولیعصر تبریز ساخته شده است که زیبایی دوچندانی را به این منطقه داده است. ساخت برج تجارت جهانی بیش از ۹ سال به طول انجامید. برج تجارت جهانی دارای ۳۷ طبقه مختلف است که هر کدام از این طبقات دارای شرایط خاص خود هستند. از این برج برای موارد اداری و خدماتی استفاده قرار می‌شود و کاربری مسکونی ندارد. یکی از مهم‌ترین مشخصات این برج، نوع سازه به کار رفته در آن است. سازه اصلی این برج از سوپر فریم ساخته شده است که همین امر آن را به یک سازه ضدزلزله تبدیل خواهد کرد. همچنین در ساخت این برج فناوری‌های مختلفی به کار گرفته شده است تا خسارات احتمالی را به حداقل ممکن برساند. نمای این برج زیبا و فوق‌العاده نیز همراه با پانل‌های سرامیکی ویژه آجدار پوشش داده شده است.

برج متل قو سلمان‌ شهر

اگر به دنبال مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران هستید،‌ بهتر است که نگاه ویژه‌ای به برج متل قو داشته باشید. این برج در سلمان‌شهر مازندران قرار دارد که در ساحل دریا ساخته شده است. ارتفاع این برج زیبا ۱۵۰ متر است که به همین علت در لیست برج‌های مرتفع قرار می‌گیرد. در واقع پروژه متل قو شامل سه برج مختلف در کنار یکدیگر است که هر کدام از آن‌ها برای کاربری خاصی استفاده می‌شوند. نکته جالبی که باید بدانید در معماری خاص و برتر این ساختمان نهفته است. اگر شما به خوبی به طرح برج‌ها دقت کنید،‌ متوجه خواهید شد که از نظر ظاهری شبیه به یک کشتی است. درواقع برج‌ها همانند دودکش یک کشتی بزرگ عمل می‌کنند. کاربری‌های این برج بسیار متنوع است و شامل موارد مسکونی و تجاری است. یکی از این برج‌های سه‌گانه به صورت کامل به هتل اختصاص داده شده است که ۳۵ طبقه را شامل می‌شود. سرمایه‌گذار این پروژه بزرگ آقای احد عظیم‌زاده میلیاردر معروف ایرانی است که این پروژه را با بیشترین سرعت ممکن جلو برده است. با توجه به اینکه این برج در کنار ساحل قرار دارد، شما یک ویوی عالی به سمت دریا و جنگل خواهید داشت که این امر حس بسیار خوبی در شما ایجاد خواهد کرد.

آشنایی با برج آرمیتاژ گلشن در مشهد

اگر به دنبال مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران در شهرهای دیگر ایران هستید، بهتر است که شهر مشهد را در این مورد به صورت ویژه بررسی کنید. برج آرمیتاژ گلشن یکی از مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران است که در شهر مقدس مشهد قرار دارد. بـرج آرمیتاژ گلشن در بلوار هفت تیر ساخته شده است و به دلیل ارتفاع بالا به راحتی قابل مشاهده خواهد بود.این ساختمان دارای ارتفاع ۱۴۹ متری است که فقط یک متر از برج‌های متل قو کوتاه‌تر است. مساحت زمینی که این برج در آن ساخته شده است چهار هزار متر مربع است که در نوع خود یک عدد شگفت‌انگیز به حساب می‌آید. با توجه به بزرگی پروژه این ساختمان، ساخت آن بیش از ۹ سال به طول انجامید و در سال ۱۳۹۹ به بهره‌برداری کامل خود رسید. آرمیتاژ گلشن بزرگ دارای بخش‌های مختلفی است که هر کدام از آن‌ها دارای کاربری به خصوص خود هستند. امکانات ورزشی و تفریحی متعددی در این برج قرار داده شده است که شما می‌توانید از هر کدام آن‌ها به خوبی استفاده کنید. اسکلت کلی این برج با استفاده از بتن و اسکلت ساخته شده است که این امر نشان‌دهنده اهمیت بسیار بالای آن خواهد بود

برج سفید؛ هتلی مرتفع در قلب خیابان پاسداران تهران

نمونه‌ای دیگر از مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران که باید آن را بشناسید برج سفید تهران است. این برج که در خیابان پاسداران قرار گرفته است،‌ دارای ارتفاع ۱۳۴ متری است. ۲۲ طبقه مختلف در این برج قرار دارد که کاربری آن برای هتل است. البته ناگفته نماند که در این برج امکانات رفاهی همچون کافی‌شاپ و رستوران نیز وجود دارد که در نوع خود حائز اهمیت است. وجود رستوران گردان در این برج باعث شده است که جذابیت زیاد برای افراد مختلف پیدا کند. آغاز ساخت برج سفید به سال ۱۳۷۳ بازمی‌گردد. امروزه واحدهای تجاری و اداری نیز در این برج فعال بوده و به انجام کارهای مختلف خود می‌پردازند. با توجه به اینکه این پروژه کاربردهای مختلفی دارد،‌ می‌توان برج سفید را به عنوان یکی از برج‌های مهم ایران در نظر گرفت. اگر شما می‌خواهید که به این برج بروید،‌ باید به خیابان پاسداران رفته و بعد از آن به نیستان پنجم بروید. کسانی که دوست دارند در یک هتل عالی اقامت داشته باشند، مسلما این گزینه می‌تواند برای آن‌ها بسیار مفید و موثر باشد.

نکات مهم درباره برج مسکونی افرا

در صورتی که به دنبال مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران هستید،‌ حتما باید نگاه ویژه‌ای به برج مسکونی افرا داشته باشید. ساخت این برج زیبا در سال ۱۳۹۶ به اتمام رسیده است که از این نظر در بهترین شرایط ممکن قرار دارد. این برج به صورت کلی در ۳۸ طبقه ساخته شده که این امر نشان‌دهنده اهمیت بالای آن خواهد بود. محل قرارگیری این برج در الهیه تهران است که مساحت زمین آن حدود ۶۵۰ متر است. به صورت کلی این برج، یکی از بهترین گزینه‌ها برای سکونت خواهد بود. سازه اصلی برج مسکونی افرا از فولاد است که در آن، دیوارهای برشی نیز قرار دارند. یکی از جذابیت‌های ویژه‌ای که در این برج وجود دارد مربوط به نمای ظاهری آن است. در واقع برای نمای این برج از سنگ‌های زیبای تراورتن استفاده شده است که جلوه زیبایی به آن می‌بخشد. سیستم ایمنی به کار رفته در این برج بسیار حرفه‌ای‌ است تا در صورت نیاز از آن استفاده شود. همچنین این سازه به صورت ضدزلزله ساخت شده است که همین امر اهمیت آن را بیشتر خواهد کرد. تعداد بالای دوربین‌های مداربسته‌ای که در این برج وجود دارد، امنیت شما را به خوبی تامین خواهد کرد.

برج اداری تجاری پاژ مشهد

در بین مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران باید نگاه ویژه‌ای نیز به برج پاژ مشهد داشته باشید که در نوع خود بی‌نظیر است. این برج دارای کاربری‌های اداری و تجاری است که فعالان زیادی در آن حضور دارند. پاژ مشهد در بلوار جانباز مشهد قرار گرفته است که از بهترین نقاط این شهر محسوب می‌شود. ایـن برج شامل ۵ بلوک مختلف است که هر کدام از آن‌ها دارای کاربری‌های خاص خود هستند. هر بلوک بین ۶ تا ۲۵ طبقه را شامل می‌شود که واحدهای اداری تجاری زیادی در آن‌ها حضور دارند. بیش از ۱۰۰ واحد تجاری برای کسب‌وکارهای مختلف در این برج ساخته شده است که می‌توان از آن‌ها به خوبی بهره برد. همچنین ذکر این نکته ضروری است که ۳۴۳ واحد اداری مستقل نیز در این برج وجود دارد که هر کدام آن‌ها در نوع خود اهمیت دارند. وجود امکانات مختلف همچون سالن ورزشی، کافه، سینما،‌ رستوران و هایپرمارکت نشان‌دهنده مهم‌ بودن این برج خواهد بود. در حال حاضر برخی از کارگزاری‌های بورس نیز در این ساختمان حضور دارند و به فعالیت‌های مختلف خود می‌پردازند. برای ساخت این برج از بهترین فناوری‌های دنیا استفاده شده است که همین امر میزان اهمیت آن را چند برابر خواهد کرد.

اهمیت به‌کارگیری کابین آسانسور متناسب با نمای و معماری ساختمان

حال که با مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران آشنا شدید، باید این مورد را مد نظر داشت که فارق از بحث مرتفع بودن این ساختمان ها، سبک معماری و دکوراسیون و نمای آنها از عواملی است که این ساختمان ها را خاص کرده است و جنرال کابین تنها کارخانه ای است که مطابق با سبک معماری مثل :مدرن، پست مدرن، کلاسیک و … ودکوراسیون ساختمان تولید کابین آسانسور میکنید. 

در حال حاضر شرکت‌های متعددی در حال تولید کابین آسانسور هستند. با این حال شما باید بهترین گزینه را پیدا کرده و از آن به خوبی استفاده نمایید. جنرال کابین یکی از پیشتازان این عرصه است که هر ساله بیش از ۲۰۰۰ هزار دستگاه توسط این شرکت ساخته می‌شود. تمامی این آسانسورها با توجه به آخرین تکنولوژی روز دنیا ساخته می‌شوند که به همین جهت دارای اهمیت خاص خود هستند. امروزه جنرال کابین افزایش زیادی را در خصوص فروش محصولات خود تجربه می‌کند که نشان‌دهنده اعتبار بالای آن است. بر همین اساس استفاده از آسانسورهای جنرال کابین می‌تواند برای شما مزایای زیادی را به همراه داشته باشد.

باشکوه ترین و مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران

هر روزه ساختمان‌های مرتفع مختلفی در ایران ساخته می‌شوند که کاربری‌های مختلفی دارند. با توجه به اهمیت بالایی که در این بخش وجود دارد، در این مطلب از سایت جنرال کابین، مرتفع‌ترین ساختمان‌های ایران را برشمردیم. باتوجه به اینکه جابجایی در این ساختمان‌ها نیاز به آسانسور مدرن دارد، باید در اولین فرصت ممکن برای تهیه آن‌ها اقدام نمود. در همین راستا به شما توصیه می‌کنیم که از محصولات بی‌نظیر مجموعه جنرال کابین استفاده کنید. این مجموعه بهترین نوع کابین و تجهیزات مربوط به آن را ارائه می‌کند که امکان بهره‌مندی از آن‌ها را خواهید داشت پس از آن استفاده کنید.

0 0 رای ها
امتیازدهی به مقاله
اشتراک در
اطلاع از
guest

0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها