پیچ و مهره محصولات جنرال کابین

زمان مطالعه : 15m

16 مهر , 1401

اشتراک گذاری:

پیچ و مهره ای بودن کابین، یوک و کادر وزنه چه مزیتی میتونه ایجاد کنه؟

بدنه پیچ یعنی قسمت بدون رزوه همیشه مثل یک میله یا شفت عمل میکند و در مقابل نیروهایی که باعث بریدن پیچ می شود مقاومت کرده و از طرفی از جا به جایی و بریدن پیچ جلوگیری میکند. جالب است که بدانید پیچ های اتاقی به دلیل ساختار طراحیشان خیلی از دقدقه های ما را برطرف میکنند.

برای مثال یکی از مزیت های پیچ های اتاقی فیت بودن سوراخ نصب و وجود زائده روی ساختار خود پیچ است که از امکان لغزش و حرکت بین ورق ها جلوگیری میکند.

عموماً اتصالات پیچ و مهره ای به دلیل ساختار طراحیشان در ناحیه ای که تحت بار و ضربه ناگهانی قرار می گیرند دچار شکست نمیشوند.

پیچ و مهره محصولات جنرال کابین
پیچ و مهره محصولات جنرال کابین

اگر اتصالات پیچ و مهره ای در ناحیه ای از اتصال دچار شکست شوند، بر خلاف اتصالات جوشی، مشکلی برایشان پیش نمی آید! چون اجزای دیگه اتصال قابلیت تحمل بار رو هنوز دارند.

معمولاً در دماهای بالا و هنگام بروز آتش سوزی اتصالات پیچ و مهره ای به دلیل دارا بودن خواص آلیاژی مقاومت بیشتری در مقابل حرارت دارند.

در فرایند جوشکاری به دلیل وجود حرارت بالا ورق دچار پیچیدگی و اعوجاج شده و در نهایت باعث پیچیدگی کل کابین می شود! در حالیکه در اتصالات پیچ و مهره این امر نزدیک به صفر است!

رزوه های پیچ به دلیل ساختار ی که دارند ذاتاً دارای خاصیت قفل شوندگی هستند و ترکیب آنها با واشر  ساده و فنری مقاومت در برابر شل شدن رو افزایش می دهد.

اتصالات پیچی دائمی نیستند و برای تعمیر و نگهداری، بازرسی ساده و تعویض قطعات خیلی مفید می باشند.

کابین آسانسور FLOW

کابین آسانسور FLOW

حتما بخونید: حضور جنرال کابین در نمایشگاه ساختمان 1401

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید