زمان مطالعه : 15m

16 آبان , 1402

اشتراک گذاری:

فتوسل آسانسور

فتوسل آسانسور یک قطعه الکترونیکی است که برای تأمین ایمنی در آسانسورها استفاده می‌شود. درواقع، فتوسل مجموعه‌ای از سنسورهای نوری است که در درب ورودی آسانسور نصب می‌شوند و وظیفه‌شان کنترل فضای بین درب‌ها است تا مطمئن شوند هنگام بسته‌شدن درب، مانعی در مسیر وجود ندارد.

 این سیستم معمولاً شامل یک یا چند نور مادون‌قرمز است که از یک‌طرف درب آسانسور به‌طرف دیگر منتقل می‌شود و یک سری گیرنده که آن نور را دریافت می‌کنند. اگر شخصی یا شیء‌ای در بین دو درب قرار گیرد و مانع از رسیدن نور مادون‌قرمز به گیرنده شود، سیگنالی به کنترلر آسانسور فرستاده می‌شود که باعث می‌شود عملیات بسته‌شدن درب متوقف شود و درب‌ها باز بمانند تا مانع از بین برود.

 فتوسل‌ها نقش مهمی در ایمنی آسانسورها دارند و مانع از حوادثی می‌شوند که ممکن است در اثر به دام افتادن افراد یا اشیا بین درب‌ها رخ دهد. استانداردهای ایمنی مدرن تقریباً در هر نصب آسانسوری استفاده از فتوسل‌ها را اجباری کرده‌اند.

فتوسل چفتی
فتوسل چفتی

فتوسل چفتی، محصول جدید جنرال کابین

فتوسل چفتی کابین ، محصول جدید شرکت جنرال کابین که به‌خاطر ویژگی‌های زیادی که دارد هم به شرکت‌های آسانسوری و هم به کارفرماها کمک زیادی می‌کند.

 همیشه تعمیر و تعویض قطعات آسانسور برای سرویس‌کنندگان و مصرف‌کنندگان آسانسور دغدغه بوده. فضای کم و متراکم و امکان صدمه دیدن تزیینات و دیگر قطعات آسانسور باعث شده این دغدغه هم توسط تیم مهندسین جنرال کابین بررسی و مرتفع شود.

 این بار فتوسل چفتی؛ این قطعه معمولاً به‌صورت اتصال چسب به کابین متصل می‌شود و برای تعویض و تعمیر سرویس‌کار ها را دچار مشکل می‌کند. حالا شرکت جنرال کابین این محصول را به‌صورت مکانیزم چفتی قفل‌شونده طراحی کرده و بدون نیاز به چسب کاری، تمیزکاری و خرابی تزیینات به‌راحتی باز می‌شود.

 این مکانیزم توسط پیچ ضامن با اطمینان نصب می‌شود و صرفاً توسط سرویس‌کار مجاز قابل باز و بسته‌شدن هست.

 مکانیزم طراحی شده به‌راحتی در مقابل لرزش مقاومت و کارکرد فتوسل رو مختل نمی‌کند. تجهیزات وابسته به این مکانیزم هم طوری طراحی شده که به‌راحتی باز می‌شوند و مسیر عبور سیم و متعلقات رو فراهم می‌کنند.

 مکانیزم  فتوسل چفتی کاملاً روان است و بدون نیاز به مهارت خاصی به باز شدن فتوسل کمک می‌کند.

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید