زمان مطالعه : 15 دقیقه

17 آبان , 1402

اشتراک گذاری:

همایش سنت و مدرنیته در معماری در موزه آبگینه تهران -آبان 1402

 رویداد تخصصی سنت و مدرنیته در معماری شهر تهران عصر روز چهارشنبه ۱۷ آبان ماه  در سالن همایش عباس کیا رستمی تهران با حضور جنرال کابین برگزار شد

مقدمه

این نشست تخصصی با سخنرانی هومن بالازاده و فرامرز پارسی و با حضور جنرال کابین و علاقه‌مندان به حوزه معماری و شهرسازی برگزار شد.

همایش سنت و مدرنیته در معماری در موزه آبگینه تهران -آبان 1402

همایش سنت و مدرنیته در معماری در موزه آبگینه تهران -آبان 1402

حضور جنرال کابین

در ابتدای این نشست هومن بالازاده، مدیر موسسه هوبا دیزاین، به معرفی بناهایی مدرن ساخته شده در استودیو هوبا دیزاین با رویکرد تهران پرداخت.

فرامرز پارسی استاد دانشگاه و مدیر مهندسین مشاور عمارت خورشید دیگر سخنران این رویداد بود که به بررسی دو واژه سنت و مدرنیته به صورت مبسوط و چگونگی بوجود آمدن مدرنیته پرداخت. او علاوه بر حفظ ژن فرهنگی بر مسئله آموزش به نسل های جدید تاکید کرد و تک اثرهای شاخص معماری معاصر ایران پرداخت و به چرایی عدم جریان‌سازی آنها اشاره کرد.

جنرال کابین در این همایش با رویکرد خلق ارزش افزوده در صنعت ساختمان با تمرکز بر روی محصولی بنام آسانسور حضور پیدا کرد و با رونمایی از کالکشن هارمونی توانست نظر کارشناسان این حوزه را به محصولات جدید خود جلب کند.

 

سخن پایانی

برقراری دیالوگ بین گذشته، اکنون و آینده و در زمان زیستن همیشه از دغدغه های اصلی جوامع سنتی بوده است و هنر و معماری به عنوان شالوده های اصلی فرهنگ یک جامعه همیشه به اکنونیت و این دغدغه مندی پرداخته است، جنرال کابین در همین راستا قدم برداشته و توانسته با محصولات جدید خود به این دغدغه پاسخ دهد.

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید