کابین دو جداره جنرال کابین

زمان مطالعه : 15m

5 دی , 1402

اشتراک گذاری:

 استانداردهای کابین آسانسور دوجداره مربوط به مشخصات فنی و استانداردهای ایمنی طراحی و ساخت کابین‌های آسانسور است که برای عایق‌بندی صدا، حفظ حرارت و افزایش ایمنی در برابر آتش‌سوزی توسعه داده شده‌اند.

در این استانداردها، مواردی نظیر ضخامت ورق‌های استفاده شده، مواد پرکننده بین دوجداره و جزئیات نحوه اتصال قطعات به یکدیگر موردبحث قرار می‌گیرند.

کابین دو جداره جنرال کابین
کابین دو جداره جنرال کابین

کابین های دوجداره

 کابین دوجداره 2 مزیت دارد: عایق صدا، عایق حرارت.

 کابین‌های دوجداره با داشتن دو مزیت مطرح بسیار کارآمد ظاهر می‌شوند: خاصیت عایق بودن در برابر صدا و گرما.

عایق حرارت به این معناست که در وقایع احتمالی همچون آتش‌سوزی‌ها یا انفجارهای حرارتی در چاهک آسانسور، مسافران به مدت یک تا دو ساعت، درون کابین دوجداره برند جنرال می‌توانند در امنیت باشند. البته میزان حفاظت بستگی به‌شدت و دمای آتش‌سوزی دارد.

 درصورتی‌که دمای خارج کابین حدود 300 درجه سانتی‌گراد باشد، دمای سطح فلز داخل کابین حدود 40 درجه می‌شود که روی این سطح فلز MDF استیل کار می‌شود که سطح نهایی هستند. در نهایت دمای داخلی کابین در شرایط نرمال حدود 35 درجه می‌شود؛ در این صورت افراد داخل کابین تا حدود دو ساعت در بدترین شرایط دمایی یعنی آتش‌سوزی، در امان می‌مانند که برعکس این موضوع نیز صادق است. چون هوای داخل کابین به‌وسیله کولر خنک است و این هوای خنک به‌خاطر دوجداره بودن کابین به بیرون منتقل نمی‌شود.

 عایق صدا یکی دیگر از مزایای عالی کابین دوجداره است. همه ما از جنجال و صدای مربوط به چاه آسانسور و کارکرد موتور آگاهیم که معمولاً موجب ناراحتی و استرس در میان استفاده‌کنندگان می‌شود، مخصوصاً زمانی که سرعت آسانسور از 1.6 متر بر ثانیه فراتر می‌رود. در این شرایط، کابین دوجداره همچون یک محافظ صوتی عمل می‌کند و از ورود صداهای ناهنجار به درون کابین ممانعت می‌کند، بدین ترتیب تجربه‌ای آرام و بی‌صدا را برای کابین فراهم می‌آورد.

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید