زمان مطالعه : 9 دقیقه

28 فروردین , 1403

اشتراک گذاری:

فونداسیون

با توجه به اینکه فونداسیون توی طرح ها و نقشه های ساختمان آمده و مهندسین محترم آن را اجرا می کنند، اما به خاطر ناشاقولی هایی که امکان دارد به وجود بیاید و همچنین جا دادن سازه آهن کشی در چاه آسانسور ، بهتر است که از هر طرف 5 تا 10 سانتی متر بزرگتر در نظر گرفته شود. و در رابطه با ارتفاع هم با توجه به اینکه سرعت آسانسور و طراحی آسانسور میتواند متفاوت باشد، پس ارتفاع فونداسیون به این موضوعات مرتبط است.

همچنین با مشاوره با طراح آسانسور باید تمهیداتی در جهت اجرای سکو در نظر گرفته شود.

در این مرحله فراموش نکنید که تمهیدات چاه ارت رو هم در نظر داشته باشید.

همچنین اگر در چاه آسانسور امکان نفوذ آب وجود دارد بهتر است از الان تمهیداتی جهت اجرای کف شور هم در نظر بگیرید.

کابین آسانسور FLOW

کابین آسانسور FLOW

در برخی شرایط خاص امکان دارد افراد یا اشخاص بتوانند با وسیله نقلیه از زیر چاه آسانسور رد شوند، پس در این شرایط حتما باید تمهیداتی جهت چاه معلق هم در نظر داشته باشیم.

روی فونداسیون 4 تا پلیت انتظار می گذاریم؛ که بهتر است این پلیت ها روی فونداسیون نصب شوندتا جوش کاری بهتر انجام شود. طبقات رو به ترتیب بالا می رویم و روی آنها همان 4 پلیت در 4 گوشه را نصب می کنیم.

اگر ستونی در سمتی وجود داشته باشد حتما باید دقت شود که پلیت ها در بهترین محل نصب شوند که امکان استفاده از آنها وجود داشته باشد.

طبقات را به صورت سری ادامه می دهیم تا به آخرین طبقه برسیم. بهتر  است دیوار چین بعد از اجرای سازه آهن کشی و اجرای ریل ها انجام شود تا ایمنی بهتری وجود داشته باشد.

در برخی از موارد امکان دارد که دیواره های چاه برشی باشند که حتما باید صفحه پلیت های مورد نیاز جهت نصب آسانسور را روی این صفحه ها در نظر گرفته شود.  

نظرتون درباره این مطلب چی بود؟

حتما نظرتونو درباره این مطلب با ما به اشتراک بگذارید.

سبد خرید